WEJDŹ DO SKLEPU2012

Została podpisana współpraca na szeroką skalę z pierwszym zespołem FC Köln. Ten legendarny klub jest nową twarzą Erimy w piłce nożnej. Partnerstwo to przypomniało wzniosłą przeszłość, kiedy Erima była dostawcą dla wielu zespołów Bundesligi w Niemczech.

2008

Zaangażowanie z klubem sportowym TSV 1860 Monachium  przywraca Erime z powrotem do czołowej areny niemieckiej piłki nożnej. Specjalnie zaprojektowane koszulki z symbolem Monachium (lwem) na przodzie przyciąga szczególną uwagę.

2005

Czołowy niemiecki gimnastyk Fabian Hambüchen dołączył do nas. Dzięki zwycięstwie w mistrzostwach świata, jest to wspaniały debiut. ERIMA i Hambüchen podjęli owocne partnerstwo, które obejmuje również współpracę w zakresie rozwoju nowych produktów.

2000

Erima obchodzi swoje 100-lecie. Poprzednie logo  z "czerwoną piłeczką" zostało zastąpione w 2004 przez "skrzydła" dostosowane do czasów współczesnych. Dyrektor Wolfram Mannherz przyjmuje pozostałe działy produktów Adidas-Salomon AG w 2005 w ramach MBO i  zostaje jedynym właścicielem Erima od 1 stycznia 2005.

1996

Tak zwana "czerwona kulka" staje się nowym logo. Dwa lata później Wolfram Mannherz staje się udziałowcem (49%) i nowym dyrektorem zarządzającym.

1980

Lata 1980. stają się credo umacniającym jakość Erimy. Złota agrafka stała się symbolem wysokiej jakości firmy. Erima offeruje szeroką gamę produktów dla różnych dyscyplin sportowych, wliczając piłkę nożną, pływanie, lekkoatletykę, gimnastykę, piłkę ręczną, tenis ziemny, wyścigi rowerowe, bowling, koszykówkę, jogging, itp.

1978

Erima jest oficjalnym dostawcą odzieży w niemieckiej reprezentacji piłki nożnej na Mistrzostwach Świata w Argentynie. Erima była również dostawcą dla najlepszych drużyn w piłce nożnej, piłce ręcznej i siatkówki przez długi czas. Są to takie kluby, jak Schalke 04, VFB Stuttgart, 1. FC Cologne, 1. FC Kaiserslautern, Eintracht Frankfurt, itp.

1976

Sprzedaż spółki dzisiejszemu Adidas-Salomon Ag. Skrzydło po raz pierwszy stało się logiem firmy.

1974

Niemiecka reprezentacja ubrana w Erime została Mistrzem Świata.

1960

Od 1960 do 1972 Erima jest oficjalnym dostawcą dla niemieckich sportowców na igdzyskach olimpijskich w Rzymie, Tokie, Meksyku i Monachium.

1936

Erich Mak staje się nowym właścicielem. Fabryka działa pod nazwą R. Wehrstein & Co, produkuje odzież sportową i roboczą. Erich Mak staje się pierwszej klasy marką tekstyliów sportowych.

1900

Remigius-Wehrsetin zakłada fabrykę  trykotów dla gimnastyków i lekkoatletów w Reutlingen.